اقدامات قبل از جراحی بینی

نکات و اقدامات قبل از جراحی بینی

با توجه به اینکه رینوپلاستی یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار در جامعه امروزی ما می باشد لذا مقاله ای به عنوان اقدامات قبل از جراحی بینی تهیه نموده ایم تا بتوانید با مطالعه آن یک جراحی بینی ایمن را تجربه نمایید.

همانطور که انتخاب بهترین جراح پلاستیک می تواند در میزان موفقیت نتیجه عمل بینی شما تاثیر مستقیم داشته باشد ، رعایت نکات قبل و بعد عمل بینی نیز در این زمینه بسیار سودبخش خواهد بود.

اقدامات قبل از جراحی بینی

در ادامه به برخی از مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی پرداخته ایم:

مصرف دارو قبل از عمل بینی

داروهایی مثل آسپرین و مسکن ها موجب رقیق شدن خون می گردند از این رو به منظور پیشگیری از بروز خونریزی حین جراحی بینی الزام است از 2 هفته قبل ، مصرف آن ها را متوقف نمایید.

جراحی بینی در دوران قاعدگی

پریود بودن هنگام عمل بینی هیچ اختلالی در روند رینوپلاستی به وجود نمی آورد اما با توجه به اینکه اغلب بانوان در زمان قاعدگی با دگرگونی های هورمونی مواجه شده و خلق و خوی آن ها در حالت تعادل قرار ندارد لذا بهتر است زمان عمل بینی خود را در تاریخ دیگری تنظیم نمایید.

سرماخوردگی قبل از عمل بینی

از آنجایی که در زمان سرماخوردگی معمولا گرفتگی و آبریزش بینی رخ می دهد بنابراین توصیه می شود چنانچه قبل از جراحی بینی دچار سرماخوردگی شدید تاریخ عمل رینوپلاستی خود را تا زمان بهبودی به تاخیر بی اندازید.

عمل بینی در افراد سیگاری

یکی از وظایف خون ، اکسیژن رسانی به بافت های بدن می باشد و مصرف دخانیات و الکل این عملکرد را تحت تاثیر قرار داده و با اختلال مواجه می کند بنابراین باید به مدت 15 روز قبل از عمل بینی مصرف آن ها را ترک نمایید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

استرس داشتن قبل از جراحی بینی

بسیاری از افراد قبل از انجام عمل بینی دچار اضطراب می شوند. هرچند که اگر بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک را برای عمل رینوپلاستی انتخاب کرده باشید دیگر جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد اما به هرحال می توانید برای درمان استرس قبل از عمل بینی طبق نظر پزشک از قرص های ضد استرس استفاده کنید.

از سوالات متداولی که برای اغلب متقاضیان عمل بینی پیش می آید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

قبل از عمل بینی چی بخوریم یا قبل از عمل بینی چه غذاهایی بخوریم

تنها مطلب مهمی که باید در این مورد به آن توجه داشته باشید ناشتا بودن به مدت 8 ساعت قبل از جراحی بینی است. علاوه بر آن پیشنهاد می گردد وعده غذایی قبل از عمل رینوپلاستی را سبک میل نموده و از مصرف مواد غذایی که موجب رقیق شدن خون می شود پرهیز نمایید.

دیگر اقدامات قبل از جراحی بینی :

  • استحمام نمودن جزء اقدامات شب قبل از عمل بینی است زیرا شما تا چند روز پس از انجام رینوپلاستی نمی توانید حمام بروید بنابراین توصیه می شود قبل از جراحی بینی حمام کرده و آقایان ریش و سبیل خود را اصلاح کنند.
  • با توجه به اینکه بعد از جراحی رینوپلاستی باید تا زمان بهبودی ، از بینی خود در مقابل ضربه و سایش مراقبت نمایید لذا پیشنهاد می گردد در روز عمل بینی لباس دکمه دار بپوشید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات