جراحی بینی طبیعی

عمل جراحی بینی طبیعی

در مقاله حاضر به مبحث جراحی بینی طبیعی پرداخته ایم ، تا بدین ترتیب زیباجویانی که خواهان انجام این مدل از جراحی بینی هستند با آگاهی بیشتری نسبت به انجام این عمل جراحی اقدام نمایند.

جراحی زیبایی بینی ، طی چند سال اخیر در سر تا سر جهان از جمله کشور ما شیوع گسترده ای داشته است به طوری که شاهد آن هستیم که روزانه افراد بسیاری فارغ از سن و جنسیت اقدام به انجام جراحی بینی می نمایند.

بینی ؛ درست در مرکز چهره قرار گرفته و بیش از دیگر اجزای صورت در معرض توجه قرار دارد ، لذا در صورتی که ایرادی متوجه آن باشد به وضوح قابل رویت بوده و زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

لازم به ذکر است یک بینی ایده آل ، علاوه بر این که عاری از هرگونه نقص ظاهری است ؛ می بایست با سایر اعضای چهره نیز متناسب و هماهنگ باشد.

انواع مدل های جراحی بینی

در حالت کلی بینی را می توان به سه فرم طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی جراحی نمود. هر یک از این انواع مدل های جراحي بيني از ویژگی های مختص خود برخوردارند.

امروزه با اصلاح نگرش مردم نسبت به فاکتورها و معیارهای زیبایی شناختی ، مدل بینی طبیعی بیش از سایر مدل های جراحي بيني مورد توجه واقع شده است ؛ چرا که در این مدل از جراحي بيني ، تنها ایرادات و نقائص ظاهری بینی مرتفع شده و فرم بینی تغییر چندانی نمی کند به نحوی که در نگاه اول به خوبی نمی توان تشخیص داد که فرد تحت عمل جراحي بيني قرار گرفته است.

هدف اصلی از جراحي بيني طبيعي ، رفع مشکلاتی نظیر قوز روی پل بینی ، افتادگی نوک بینی ، کجی بینی و غیره در عین حفظ سلامت مجاری تنفسی می باشد.

در جراحی بینی طبیعی ، سایز بینی در قیاس با بینی فانتزی به میزان کمتری کوچک خواهد شد و قوس ایجاد شده نیز بسیار ناچیز خواهد بود.

به علاوه در جراحی بینی طبیعی ، زاویه میان نوک بینی و لب فوقانی که پروجکشن بینی را مشخص می کند ؛ بین 90 الی 100 درجه است ، در حالی که این زاویه در جراحی بينی فانتزی بین 100 الی 110 درجه خواهد بود.

لازم به ذکر است جراحي بيني به فرم طبیعی ، گزینه بسیار مناسبی برای آقایان می باشد ؛ چرا که در جراحی بینی مردان باید به حفظ ویژگی ها و ساختار چهره مردانه بسیار دقت کرد.

دکتر اسعدی بهترین جراح پلاستیک تهران می باشند و به عنوان بهترین جراح بینی طبیعی شناخته می شوند ؛ علاقمندان به جراحي بيني می توانند جهت حصول نتایج بهینه از جراحي بيني و ویزیت و مشاوره به مطب دکتر اسعدی مراجعه فرمایند.

نمونه جراحی بینی توسط دکتر کامران اسعدی بهترین جراح پلاستیک تهران

روش های جراحی بینی

جراحی بینی یا همان رینوپلاستی ، به دو روش باز و بسته انجام پذیر است که در ادامه به شرح توضیحاتی پیرامون هر یک اشاره خواهیم نمود.

به طور کلی جراحی زیبایی بینی بر اساس نیازهای خاص بیمار انجام می شود.

از آن جا که هیچ دو بینی ای یکسان نیستند ، لذا روش جراحی بینی باید بر اساس ظاهر بینی و نیاز افراد انتخاب شود.

رینوپلاستی باز

جراحی بینی باز ، با ایجاد یک برش کوچک در پایه بینی ( حد فاصل سوراخ های بینی ) انجام می شود.

این روش ، امکان دسترسی آسان به ساختار زیرین استخوان و غضروف بینی را فراهم می کند.

مهم ترین مزیت جراحی باز ، این است که جراح دید بهتری از اجزای بینی داشته و به اندام داخلی بینی دسترسی آسان تری دارد.

رینوپلاستی باز معمولا مداخله ای است و در جراحی های ترمیمی و پیچیده ، نارسایی های پزشکی بینی مانند مشکل تنفسی ، جراحت های بینی مانند شکستگی و نارسایی مادرزادی استفاده می شود.

اگرچه روند بهبودی تورم ناشی از عمل ؛ در جراحی بینی باز ، طولانی تر از جراحی به روش بسته است ؛ اما توجه داشته باشید که نهایتا ظرف مدت شش ماه برطرف می شود و نمی توان از این موضوع به عنوان ضعف این روش از جراحی بینی یاد کرد.

مزیت بارز جراحی بینی به روش باز ، این است که در این روش از تکنیک های پیشرفته پیوند غضروف برای بسیاری از موارد استفاده می شود. پیوندهایی که پشتیبانی و ساختار طولانی مدت بیشتری دارند با دقت بیشتری در محل خود قرار می گیرند.

رینوپلاستی بسته

جراحی بینی بسته که به آن رینوپلاستی اندونازال نیز گفته می شود ، با مخفی ساختن تمام برش های لازم در داخل سوراخ بینی انجام می شود و کم تهاجمی است.

از آن جا که در جراحی بینی به روش بسته ، برش ها در داخل بینی قرار دارند ؛ باید اشاره داشت که ساختار بینی در معرض دید نیست و دامنه دید جراح خیلی محدود است.

جراحی بسته ، نیز همچون جراحی به روش باز ؛ مزیت های خاص خود را دارد.

به عنوان مثال در جراحی بینی به روش بسته ، هیچ برشی روی پوست بینی زده نمی شود و اثر زخم های جراحی به هیچ وجه قابل رویت نیست.

همچنین در روش بسته ، تورم بعد از جراحی کمتر است.

اما از آن جا وسعت دید جراح در این روش محدود است ؛ باید گفت که این روش از جراحی بینی ، نمی تواند در ایجاد اصلاحات مورد نظر دقیق باشد ؛ از این رو عموما جراح برای افزایش دید خود از آندوسکوپ استفاده می کند.

توجه داشته باشید که جراحی بینی بسته ، به افرادی توصیه می شود که خواستار تغییرات مختصری در ساختار بینی خود هستند ؛ لذا رینوپلاستی بسته هرگز به بیماران با بینی گوشتی توصیه نمی شود.

در آخر باید اشاره داشت که ملاقات با یک جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی در حوزه جراحی زیبایی بینی ، بهترین  کمک را در این زمینه به شما خواهد کرد که بیشترین سود را از جراحی به روش باز خواهید داشت یا جراحی با تکنیک بسته ؟

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات