جراحی بینی

عمل جراحی بینی

جراحی بینی چنانچه تنها به منظور رفع مشکلات ظاهری بینی باشد ، در اصطلاح پزشکی رینوپلاستی نامیده می شود و اگر فقط برای برطرف سازی مشکلات تیغه بینی ( سپتوم ) انجام پذیرد به آن سپتوپلاستی می گویند. ( فوق تخصص پلاستیک )

البته در بسیاری از موارد بیمار دارای هردو مشکل ظاهری و داخلی بینی بوده و به صورت همزمان طی یک جراحي بيني که سپتورینوپلاستی نام دارد ، تمامی نواقص برطرف خواهد شد.

ایرادات رایج بینی

متقاضیان جراحی بينی اغلب به منظور رفع نواقص شایع زیر ، دست به عمل بینی خود می زنند:

  • عدم تقارن
  • بزرگ بودن
  • انحراف تیغه بینی
  • بزرگی سوراخ ها
  • کجی و انحراف ظاهری
  • پولیپ و مشکلات تنفسی
  • پهن بودن بیش از اندازه بینی
  • قوز و برآمدگی بر روی پل بینی
  • افتادگی و ایرادات دفورمیتی در نوک بینی و غیره

جراحی بینی

عمل جراحـی بینی بنا بر نوع پوست و میزان استحکام غضروف بینی افراد دارای پیچیدگی های متفاوت بوده و مسلما شرایط و گستردگی عمل در آن ها یکسان نخواهد بود.

با این تفاسیر به منظور انجام عمل بینی از دو اصطلاح جراحی بينی گوشتی و جراحی بينی استخوانی استفاده می شود که در ادامه به تشریح آن ها می پردازیم :

عمل جراحی بینی گوشتی

مشخصه بینی های گوشتی وجود پوستی ضخیم بر روی اسکلتی ضعیف است. ضخامت پوست این نوع بینی ها به دلیل وجود غدد چربی یا تراکم بالای بافت پوستی می باشد.

عمل بینی های گوشتی به مراتب دشوارتر بوده و مهارت و تجربه بیشتری را طلب می کند.

چنانچه از افرادی هستید که بینی گوشتی دارید باید مراقب باشید عمل بینی خود را به دست جراح پلاستیکی بسپارید که نتایج موفقی را در جراحی بینی های گوشتی در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است.

لازم به ذکر است جراحی بینی گوشتی به فرم فانتزی و نیمه فانتزی به دلیل وجود غضروف ظریف در این نوع بینی ها امکان پذیر نبوده و دارای نتایج رضایت بخش نمی باشد.

جراحی بینی استخوانی

در مقابل ، افرادی که دارای بینی با پوست نازک و غضروف مستحکم هستند باید برای رفع مشکلات مربوط به بینی خود تحت جراحی بينی استخوانی قرار بگیرند.

اکثر کسانی که دارای بینی های استخوانی هستند مشکل قوز بینی را دارا می باشند.

همچنین عمل بینی استخوانی به دلیل داشتن دو ویژگی پوست ظریف و غضروف محکم بهترین نوع برای عمل بینی در مدل های فانتزی و نیمه فانتزی است.

نمونه های جراحی بینی دکتر کامران اسعدی بهترین جراح پلاستیک تهران

عوارض جراحی بینی

همانطور که می دانید بینی در مرکز صورت واقع شده بنابراین حفظ زیبایی و تناسب آن در جذابیت چهره فرد تاثیر گذار است ، از طرفی عضوی مهم در دستگاه تنفسی می باشد.

لذا با توجه به موارد بیان شده ، بروز هرگونه مشکل پس از جراحی بينی می تواند ادامه زندگی بیمار را تحت تاثیر قرار داده و با مشکل جدی مواجه کند.

بنابراین مهم است که جراحی بينی به صورتی انجام پذیرد که عوارض خطرناک نداشته و عارضه ای برای فرد به وجود نیاورد.

بهرحال تمامی جراحی های درمانی و زیبایی دارای عوارضی هستند اما اگر به هنگام انتخاب جراح پلاستیک نهایت دقت خود را داشته و پزشکی را برگزینید که ماهر و مجرب باشد مطمئنا از میزان این عوارض کاسته شده و با خطرات جدی روبرو نخواهید شد.

تورم و کبودی اطراف بینی و زیر چشم ها پس از عمل بینی یک امر انکار ناپذیر بوده که موقتی می باشد و با توجه به میزان دقت بیمار در رعایت مراقبت های بعد از جراحی بينی روند بهبودی آن ها تسریع پذیر است.

مشاوره قبل از جراحی بینی

یکی از اقدامات مهم قبل از عمل بینی ، صحبت کردن و مشاوره گرفتن از جراح پلاستیک می باشد ؛ چرا که طی جلسه مشاوره ، بیمار نسبت به عمل بینی دیدگاه واقع بینانه ای خواهد یافت.

همچنین لازم به ذکر است که در این جلسه ، اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از آن نیز برای بیمار به طور کامل شرح داده می شود و بدین ترتیب بیمار نسبت به عمل بینی و تمامی جوانب آن ، آگاهی های لازم را کسب می نماید.

تصور عموم افراد بر این است که رینوپلاستی ، صرفا جهت کوچک نمودن بینی انجام می شود ؛ اما این مطلب ابدا صحیح نیست و باید اشاره داشت که یک فوق تخصص جراحی پلاستیک خوب با تکیه بر مهارت و تکنیک های به روز دنیا ؛ طی این عمل جراحی ، تنها ایرادات بینی را برطرف نموده و سپس سایز آن را به بهترین نحو ممکن و متناسب با دیگر عناصر صورت فرد تغییر خواهد داد.

فرد زیباجو باید آگاه باشد ، مدلی که برای بینی انتخاب می شود ؛ حتما باید با فرم کلی چهره وی تناسب داشته باشد ، چرا که در غیر این صورت هر چقدر هم که بینی بدون عیب و نقص عمل شود ؛ در نهایت نتیجه کار زیبا و قابل قبول نخواهد بود.

جراحی بینی

تکنیک های نوین جراحی بینی

عمل بینی در گذشته ، تنها به روش سنتی و به صورت کاهش بافت ها صورت می گرفت ؛ اما با ورود تکنیک عمل بینی تقویتی ، تحولی عمیق در جراحی بينی ایجاد شد ؛ چرا که به کمک این روش در شرایطی که بینی بیمار نیاز به تقویت بافت غضروفی داشته باشد با پیوند زدن غضروف از نواحی دیگر مثل گوش و دنده ، این امر ممکن شده و در نهایت نتیجه ای مطلوب و قابل قبول حاصل می گردد.

لازم به ذکر است با ظهور این متد در عرصه جراحی بينی ، نتایج عمل بینی های گوشتی موفقیت آمیزتر شده اند.

آیا جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است ؟

از آن جایی که جراحی بينی یکی از انواع عمل های تهاجمی می باشد ، قاعدتا بسیاری از علاقمندان به جراحی بینی از انجام آن ترس دارند.

از این رو این دسته از افراد ، به دنبال روش های غیر تهاجمی یا کم تهاجمی برای انجام این عمل جراحی می باشند.

لذا شاهد آن هستیم که عبارت ” جراحی بينی با لیزر ” یکی از پر جستجوترین کلمات در بین متقاضیان جراحی بینی می باشد.

حال آن که مطلبی که باید در ارتباط با این موضوع بدانید این است که جراحی بينی با لیزر فقط یک تیزر تبلیغاتی وسوسه انگیز بوده و در حال حاضر امکان ایجاد هیچ گونه تغییری بر روی ساختار بینی با کمک لیزر وجود ندارد.

بنابراین اگر با جمله ” عمل بینی با لیزر بدون بیهوشی و خونریزی ” مواجه شدید بدانید که این جمله ، صرفا یک شعار تبلیغاتی است و جنبه علمی ندارد.

 

هزینه جراحی بینی

جراحی بينی قیمت مشخصی ندارد و هزینه آن با توجه به میزان تغییرات و وسعت عمل جراحی بينی فرد مشخص می شود.

برای آن که از قیمت عمل بینی خود مطلع گردید ، باید ابتدا به مطب پزشک مورد نظر خود مراجعه نموده و پس از معاینه حضوری از هزینه آن آگاه شوید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات