مراقبت های بعد از پروتز سینه

نکات و مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه : جراحی پروتز سینه نیز همچون هر عمل جراحی دیگری ؛ در راستای حصول نتایج قابل قبول ، پیش از هر چیز در گرو انتخاب یک جراح فوق تخصص پلاستیک متبحر و حاذق می باشد.

از این رو به بانوان محترم ، اکیدا توصیه می شود جهت انجام جراحی پروتز سینه ؛ حتما به یک پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک مجرب و ماهر مراجعه فرمایند تا علاوه بر کسب نتایج رضایت بخش ، متحمل عوارض احتمالی جراحی نیز نگردند.

بعد از انتخاب یک جراح فوق تخصص پلاستیک حاذق و کارآزموده ، پارامتر دیگری که در کیفیت ماحصل جراحی پروتز سینه و پیشگیری از بروز عوارض آن اثرگذار است ؛ رعایت صحیح مراقبت های بعد از جراحی می باشد.

بر اساس اهمیت بالقوه ای که دستورات مراقبتی بعد از جراحی پروتز سینه بر روی نتیجه این جراحی دارد و در واقع از آن جا که نتیجه عمل ، تا حدود قابل توجهی تحت تاثیر آن قرار دارد ؛ تصمیم داریم در این مقاله به شرح اهمّ این مراقبت ها بپردازیم.

مراقبت های بعد از پروتز سینه

دستورات و مراقبت های بعد از پروتز سینه

 • پیاده روی آهسته در منزل از همان روز اول پس از عمل ( البته در صورت تایید پزشک ) ، توصیه می گردد ؛ زیرا بدین ترتیب می توان از تشدید تورم جراحی کاسته و ریسک بروز لخته خون در پاها را نیز کاهش داد.
 • توجه داشته باشید که انجام فعالیت های شدید ؛ نظیر دویدن و ورزش های سنگین غالبا ۴ الی ۶ هفته بعد از عمل ؛ ممنوع است.
 • فرد پس از ترخیص ، با حالت تهوع جزئی و احساس گیجی مختصری مواجه خواهد بود که ناشی از اثرات داروی بیهوشی بوده و نگران کننده نیست.
 • جهت کنترل و التیام درد احتمالی عمل ، پزشک داروهای مسکن ساده تجویز خواهد کرد که بیمار ملزم به مصرف آن ها در ساعات تعیین شده و مطابق دستور می باشد.
 • استحمام از 2 الی 3 روز بعد از  عمل پروتز سینه ، بلامانع است.
 • توصیه می شود افراد بعد از جراحی پروتز سینه ، رژیم غذایی خود را با مایعات آغاز نمایند و تا چند وقت بعد از عمل ، مصرف نمک را به حداقل برسانند.
 • مصرف میوه و سبزیجات تازه پس از جراحی پروتز سینه از نکات مهمی است که افراد باید به آن توجه داشته و در برنامه غذایی خود بگنجانند ، زیرا با مصرف این موارد می توان از بروز یبوست و اختلال عملکرد روده ها که در پی استراحت و بی تحرکی پس از عمل ، ممکن است پدید آید ؛ پیشگیری به عمل آورد.

مراقبت های بعد از پروتز سینه

سایر مراقبت های لازم بعد از جراحی پروتز سینه

 • مصرف الکل و دخانیات تا یکماه بعد از عمل پروتز سینه ، باید کاملا قطع گردد تا فرآیند ترمیم زخم ها و بهبودی به درستی سپری شده و خللی در آن ایجاد نگردد.
 • مصرف داروهای حاوی آسپرین ؛ از جمله بروفن ، ژلوفن و غیره تا زمانی که پزشک معالج تان توصیه کند ، ممنوع می باشد ؛ چرا که این قبیل داروها رقیق کننده خون بوده و احتمال بروز خونریزی پس از عمل را تشدید می کنند.
 • معمولا افراد از یک هفته بعد از جراحی پروتز سینه ، امکان بازگشت به امور روتین را خواهند داشت ؛ اما باید توجه داشته باشند که تا مدتی پس از عمل باید از حرکت بیش از حد دست ها ، بلند کردن اشیاء سنگین و انجام فعالیت هایی که نیاز به تحرک بدنی بالا دارند خودداری نمایند.
 • استفاده از سوتین طبی بعد از جراحی پروتز سینه در  تثبیت موقعیت جدید سینه ها و جلوگیری از ریسک بروز عوارض ناشی از عمل ، بسیار موثر بوده و به جرأت می توان گفت از مواردی است که در کسب نتایج ایده آل از این عمل جراحی ، بسیار حائز اهمیت می باشد.
 • توجه داشته باشید که بعد از جراحی پروتز سینه حداقل تا 4 هفته بر روی شکم نخوابید و به طور کلی از انجام اموری که ممکن است در پی آن ، سینه ها تحت فشار قرار گیرند ؛ اجتناب نمایید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات