جراحی لیفت سینه

عمل جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه چیست : یکی از اندام های زنانه که در زیبایی استایل و هیکل بانوان نقش بسیار پررنگی دارد ، پستان ها می باشد. شکل سینه ایده آل برای خانم ها به گونه ای است که نسبت به اندام های دیگر دارای سایز مناسب بوده و در حالتی گرد ، برجسته و سفت قرار داشته باشد. جراحی لیفت سینه یا همان ماستوپکسی از جراحی های زیبایی پستان محسوب شده که به منظور رفع افتادگی سینه ها انجام می پذیرد.

دکتر کامران اسعدی جراح پلاستیک تهران از برجسته ترین جراحان فوق تخصص پلاستیک در استان تهران می باشند که انجام کلیه جراحی های پلاستیک ترمیمی و زیبایی صورت و اندام را به بهترین نحو ممکن به انجام می رسانند.

از این رو چنانچه تمایل به انجام جراحی لیفت سینه دارید ، پیشنهاد ما به شما دکتر کامران اسعدی می باشد.

کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت سینه

کسی که متقاضی عمل جراحی لیفت سینه یا هر نوع عمل جراحی دیگر است ، می بایست در وهله اول از نظر روحی و فیزیکی در سلامتی کامل قرار داشته باشد. علاوه بر آن نیاز است که نسبت به عمل دیدی کاملا معقولانه داشته و همچنین دچار بیماری های زمینه ای نباشد.

افرادی که نیاز به لیفت سینه دارند به شرح زیر هستند :

  1. کسانی که به صورت ژنتیکی ، نوک سینه آن ها رو به پایین است.
  2. بانوانی که به دلیل افزایش یا کاهش وزن زیاد دارای سینه های افتاده شده اند.
  3. خانم هایی که در اثر افزایش سن و تاثیرات جاذبه زمین ، پستان هایی با ظاهر کشیده دارند.
  4. مادرانی که به دلیل داشتن دوران شیردهی دارای سینه هایی با حالت افتاده و آویزان شده و هاله اطراف سینه هایشان بزرگ شده است.

جراحی لیفت سینه

تکنیک های مورد استفاده در ماستوپکسی

فوق تخصص جراحی پلاستیک بسته به شرایط پستان های بیمار از متدهای مختلف و کمکی در انجام جراحی لیفت سینه و در جهت بهبود آن ها بهره خواهد گرفت. در این میان ممکن است به منظور جبران حجم سینه نیاز به عمل جراحی پروتز سینه نیز باشد یا بافت سینه بیش از اندازه بوده و جراح پلاستیک لازم بداند که عمل ماموپلاستی کاهشی نیز در کنار عمل جراحی لیفت سینه انجام دهد. به هر حال هر یک از این موارد در جلسات مشاوره قبل از عمل با بیمار درمیان گذاشته خواهد شد.

بالا كشيدن سينه با ليزر

لیفت سینه با لیزر ، به تنهایی نمی تواند نتایج عمل جراحی ماستوپکسی را به همراه داشته باشد اما می تواند به عنوان یک تکنیک کمکی در جراحی لیفت سینه به کار گرفته شود. انرژی لیزر باعث انقباض پوست شده و موجب بالا رفتن و سفت شدن سینه ها می گردد.

نتیجه جراحی لیفت سینه

ماحصل جراحي ليفت سينه ، بلافاصله پس از عمل قابل رویت می باشد ؛ البته نتیجه نهایی این عمل جراحی ، چند ماه پس از عمل و رفع کامل تورم بوجود آمده ، به وضوح قابل مشاهده خواهد بود.

لازم به ذکر است که ورم ناشی از جراحي ليفت سينه و زخم های به جا مانده از عمل ، تدریجا و به مررور زمان از بین خواهند رفت.

ماندگاری نتیجه جراحی لیفت سینه

نتایج حاصله از جراحي ليفت سينه ، مادام العمر می باشد ؛ البته ناگفته نماند که برخی عوامل اعم از افزایش سن ، افزایش وزن و غیره ؛ می توانند بر روی ماندگاری ماحصل این عمل جراحی تاثیر بگذارند.

لذا توصیه می شود جهت افزایش ماندگاری نتایج حاصل از جراحی لیفت سینه ، موارد ذیل را مورد توجه قرار دهید :

  • جلوگیری از افزایش وزن
  • داشتن سبک زندگی سالم

جراحی لیفت سینه

علل افتادگی سینه ها چیست ؟

افتادگی سینه ، می تواند از علل مختلفی ناشی شود ؛ اما معمولا شاهد آن هستیم که افتادگی سینه ها به دنبال بارداری و شیردهی رخ می دهد.

البته توجه داشته باشید که خود شیردهی ، هرگز منجر به افزایش افتادگی سینه ها نخواهد شد ؛ بلکه افتادگی سینه ها در این دوران ، به دلیل نوسانات هورمونی و افزایش حجم غدد شیردهی می باشد.

زیرا این موارد ، سبب ایجاد حجم اضافی در سینه ها می شوند ؛ از این رو طبیعتا با خاتمه بارداری و شیردهی و کاهش سطح هورمون های محرک ، شاهد کاهش حجم به وجود آمده خواهیم بود.

حال آن که چنانچه شدت افزایش و کاهش حجم سینه ها زیاد باشد ، پوست نخواهد توانست به حالت سابق خود بازگشته و به عبارتی قوام سابق خود را باز یابد ؛ لذا افتادگی بافت سینه به وقوع خواهد پیوست.

لازم به ذکر است که افتادگی سینه ها ، صرفا در پی بارداری و شیردهی رخ نداده و می تواند ناشی از بزرگی بیش از حد سینه ها نیز باشد.

روش های درمان افتادگی سینه

منشأ افتادگی سینه هر چه که باشد ، به منظور درمان آن روش ها مختلفی وجود دارد که از این میان جراحي ليفت سينه موثرترین و کارآمدترین آن ها می باشد.

البته باید خاطر نشان نمود که گاهی اوقات در راستای رفع افتادگی سینه ها ، اعمال جراحی دیگری همچون جراحی پروتز سینه نیز ممکن است با جراحی لیفت سینه به طور همزمان انجام شوند.

مزایای جراحی لیفت سینه چیست ؟

  • ایجاد سینه هایی سفت و خوش فرم
  • ایجاد تقارن و هماهنگی در سینه ها
  • بالا کشیدن نوک سینه و هاله اطراف آن
  • در صورت لزوم ، کاهش سایز هاله پیرامون نوک سینه

هزینه لیفت سینه

هزينه عمل ليفت سينه بسته به میزان وسعت عمل و تکنیک های به کار گرفته شده در آن متفاوت بوده و پس از مراجعه به مطب جراح پلاستیک و انجام بررسی های لازم قیمت نهایی مشخص خواهد شد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات