جراحی پروتز سینه

عمل جراحی پروتز سینه

بانوانی که از کوچک بودن سینه های خود ناراضی هستند می توانند به کمک جراحی پروتز سینه به فرم و اندازه دلخواه در پستان های خود رسیده و استایل مورد پسندشان را بدست آورند. ( فوق تخصص پلاستیک )

اغلب خانم ها میل دارند که در مرکز توجه باشند از این رو بسیار به ظاهر و زیبایی خود اهمیت می دهند ؛ می دانید که یکی از فاکتورهای زیبایی در اندام بانوان داشتن سینه هایی پر و برجسته می باشد اما برخی از بانوان هستند که به دلایل متفاوت مثل ژنتیک ، لاغری و غیره دارای سینه های کوچک بوده و این موضوع برای آن ها ناراحت کننده است و از اعتماد به نفس آنان می کاهد.

جراحی پروتز سینه

حال آن که پیشرفت علم پزشکی و ظهور تکنیک های متفاوت در این عرصه تقریبا تمامی نگرانی ها در مورد نواقص یا نازیبایی های موجود در صورت و بدن افراد را از بین برده و آن ها را برای رسیدن به اندام و چهره ای ایده آل یاری می نماید.

جراحی پروتز سینه نیز تکنیکی است که طی آن با کارگذاری پروتز در زیر بافت پستان ها می توان سایز و فرم متناسب را برای بیمار به وجود آورد.

پروتز سينه بعد از سرطان

یکی دیگر از کاربردهای پروتز سینه که حیث درمانی نیز دارد ، پروتز سينه بعد از سرطان می باشد. به این ترتیب که خانم هایی که به دلیل سرطان سینه ، مجبور به تخلیه پستان های خود شده اند ، می توانند به کمک عمل جراحی پروتز سینه ، اندام زنانه خود را مجددا بازیابی کنند.

کاندیدای مناسب برای پروتز سینه

 1. بانوان لاغر اندام با سینه های بسیار کوچک
 2. خانم هایی با پستان های کشیده و خرطومی شکل
 3. افرادی که دچار ناهمگونی در سینه های خود هستند
 4. بیمارانی که به دلیل سرطان پستان ، سینه هایشان را از دست داده اند

البته باید در نظر داشته باشید که متقاضی عمل جراحی پروتز سینه می بایست از نظر روحی و جسمی در سلامتی کامل بوده و دیدگاه معقولانه ای نسبت به عمل داشته باشد.

انواع پروتزهای سینه

پروتزها در نوع های بسیاری از نظر شکل ، سایز ، جنس و حجم وجود دارند که هر یک بسته به نیاز بیمار و با صلاحدید جراح پلاستیک انتخاب می گردد.

جراحی پروتز سینه

 • جنس پروتز های سینه معمولا در دو نوع زیر وجود دارد:
 1. پروتزهای سالینی
 2. پروتزهای سیلیکونی

پروتزهای جنس سالینی سفت تر بوده و مواد تشکیل دهنده آن ها محلول استریل آب و نمک است که در صورت آسیب دیدن پروتز ، کلیه مواد تخلیه و توسط بدن دفع می شود ، اما پروتزهای سیلیکونی مملو از ژل سیلیکون می باشند که از نظر لطافت و لمس بسیار مشابه بافت طبیعی سینه است.

در شرایطی که پروتزهای سیلیکونی آسیب ببینند ، محتویات داخل آن نشت نیافته و شکل پروتز حفظ می گردد از این رو می بایست در دوره های مشخص برای چکاب وضعیت آن ها نزد جراح معالج خود بروید.

 • انواع مدل پروتز سينه از لحاظ شکل ظاهری نیز در دو سبک زیر قرار می گیرد:
 1. پروتز سينه مدل اشکی
 2. پروتز سينه مدل گرد

پروتز سينه اشكي همانطور که از نام آن پیداست به مانند قطره اشک می باشد ؛ به گونه ای که بخش پایینی پروتز برجسته و قسمت بالای آن باریک است.

شکل ظاهری پروتز اشکی موجب می شود برای کارگذاری آن ، برش های بزرگتری ایجاد گردد و در صورت چرخش پروتز ، می بایست عمل ترمیمی انجام پذیرد. در حالی که چنانچه پروتزهای گرد در جای خود بچرخند ، ظاهر سینه ها بدون تغییر می ماند.

همچنین پروتزهای گرد ، سینه هایی بزرگتر و برجسته تر ایجاد می کند و جنس آن ها نیز از نوع پروتزهای سیلیکونی می باشد.

چه زمان پروتز سینه پیشنهاد نمی شود؟

عمل پروتز سینه برای افراد زیر مناسب نمی باشد:

 • مادرانی که کودک خود را شیر می دهند یا قصد بارداری در آینده را دارند.
 • افرادی که دارای بیماری های زمینه ای مثل دیابت یا مشکلات قلبی هستند.
 • کسانی که دارای سیستم ایمنی ضعیف می باشند.

جراحی پروتز سینه

مراحل انجام جراحی پروتز سینه

فوق تخصص پلاستیک توسط یکی از روش های مناسب برای بیمار ، اقدام به بیهوشی او خواهد نمود. سپس بسته به نوع پروتز و البته شرایط فیزیکی بدن بیمار ، در یکی از بخش های زیر برش های جراحی را ایجاد می نماید:

 1. برش به دور هاله سینه ( آرئول )
 2. برش زیر چین سینه
 3. برش در زیر بغل

بعد از اینکه شکاف مورد نظر حاصل شد ، جراح پلاستیک پروتز را زیر بافت سینه یا زیر عضلات ماهیچه ای آن تعبیه خواهد نمود. در انتها نیز با بخیه برش ها ، عمل جراحی پایان می یابد.

هزينه عمل پروتز سينه

برای آگاهی از هزینه عمل پروتز سینه می بایست به دنبال بهترين دكتر پروتز سينه باشید و پس از یافتن وی به مطب او رفته و مورد معاینه قرار بگیرید.

بعد از اینکه بررسی های لازم انجام گرفت ، هزینه جراحی پروتز سینه با توجه به میزان وسعت عمل مورد نیاز ، به شما اعلام خواهد شد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات